Sport

BL: fordított és előnybe került a Szeged

A nehézkes első játékrész után Gorbokék jól hajráztak, kétgólos előnnyel várhatják a visszavágót.

Portugál-magyar: Storck szerint nincs vesztenivalója a csapatnak

Bernd Storck szövetségi kapitány szerint a magyar labdarúgó-válogatottnak nincs vesztenivalója az Európa-bajnok portugálok otthonában szombaton sorra kerülő világbajnoki selejtezőn.

Atlétika: az idei fedett pályás Eb győztesei és éremtáblázat

Magyarország a súlylökő Márton Anita (arany) és az ötpróbázó Zsivoczky-Farkas Györgyi (bronz) jóvoltából két érmet szerzett az elmúlt hét végén Belgrádban megrendezett fedett pályás atlétikai Európa-bajnokságon, ezzel a tizedik helyen végzett a nemzetek éremversenyében. Íme, a győztesek listája és az éremtáblázat!

Téli dobó Ek: Márton Anita győzött a Kanári-szigeteken

Márton Anita nyerte meg a női súlylökést a Kanári-szigeteken zajló téli dobó Európa-kupa első napján.

Ultrafutás: a világranglista élén a két magyar bajnok

Muhari Gábor és Lubics Szilvia nyerte meg a 100 kilométeres futás hétvégén megrendezett magyar bajnokságát.

Rp. gyorskorcsolya-vb: Liu Shaoang ezüstöt szerzett, érmet nyertek váltóink

Liu Shaoang ezüstérmet szerzett 1000 méteren a Rotterdamban zajló rövid pályás gyorskorcsolya-világbajnokság vasárnapi döntőjében. A magyar női váltó bravúros teljesítménnyel ezüst-, míg a férfi bronzérmet nyert.

Női kézi: holland klasszis igazol a Ferencvárosba

A Nemzeti Sport információi szerint az FTC-Rail Cargo Hungaria női kézilabdacsapata hétfőn bejelenti, hogy nyáron új játékost igazol: a 26 éves holland jobbátlövőt, az Európa-bajnoki és világbajnoki ezüstérmes Laura van der Heijdent.

Birkózás: magyar sikerek a legnagyobb ukrán viadalon

Amíg kötöttfogású legjobbjaink az országos bajnokságon jeleskedtek, addig a másik két szakág válogatottja Kijevben, a legnagyobb ukrán nemzetközi viadalon szerepelt. A jó eredmények nem maradtak el: a magyar birkózók egy arany- és két-két ezüst-, illetve bronzéremmel térhetnek haza.

Légiósok: Husztiért volt klubja tett ajánlatot – sajtóhír

A német sge4ever.de kínai sajtóértesülésekre hivatkozva arról írt, hogy az Eintracht Frankfurt magyar labdarúgójáért, Huszti Szabolcsért a kínai Csangcsun Jataj tett ajánlatot.

Légiósok: Konkrét ajánlattal a Kijev jelentkezett – Kádár

Hétfőn az ukrán sajtó már tényként kezelte, hogy a Dinamo Kijevbe tartó szerb Alekszandar Pantics szerződtetése megfosztja Kádár Tamást az ukrajnai lehetőségtől, és ahogyan a nyáron, ezúttal is a célvonal átszakítása előtt hiúsul meg az üzlet, azonban a 37-szeres magyar válogatott védő szerint továbbra is képben van a kétszeres KEK-győztesnél.

Ajax: két 16 éves magyart igazolt a holland klub

Az Ajax két 16 éves magyar labdarúgót szerződtetett Schön Szabolcs és Horváth Milán Olivér személyében – jelentette be hétfőn a holland klub.

Garanciát vállalt a kormány: fizet, ha veszteséges lenne az olimpiarendezés

Az olimpiai pályázat újabb köréhez kértek garanciákat a kormánytól. Az állam vállalja a veszteség finanszírozását, ha nem lenne elég pénz a rendezésre.

A dánok búcsúztatásával negyeddöntős a magyar válogatott

A magyar férfi kézilabda-válogatott végig vezetve 27-25-re legyőzte az olimpiai bajnok Dánia csapatát a franciaországi világbajnokság vasárnapi nyolcaddöntőjében, Albertville-ben.

Női kézi NB I: négygólos Fradi-győzelem a Dunaújváros ellen

A női kézilabda NB I 10. fordulójában a Ferencváros hazai pályán 27–23-ra legyőzte a Dunaújvárost. A „zöldek” 4–6 után egy 6–1-es szériával fordítottak, majd egy újabb 6–1-es sorozattal döntöttek.

Gyász: elhunyt a Vasas ötszörös bajnoka, aki bent tartotta a Fradit

Nyolcvannégy éves korában elhunyt Sárosi László, 46-szoros magyar válogatott labdarúgó, a Vasas ötszörös magyar bajnok játékosa. Erről a család barátja, Nyári József értesítette a Nemzeti Sportot.

FTC: Köpködtek, lökdöstek, fenyegettek. Milyen világ ez? – Kubatov

Kubatov Gábor, a Ferencváros elnöke értékelte a klub élén eltöltött több mint öt évét, valamint a szurkolók egy részéhez fűződő viszonyáról is beszélt.

Náray Tamás hátborzongatóan őszinte bejegyzést írt Hosszú Katinkáról

“Sok-sok évvel ezelőtt egy akkor még ismeretlen fiatalember felhívta a szalonunkat. Azt kérdezte, segítenénk-e ruháinkkal egy sportolónő nyilvános megjelenéseit. E sportolónő akkor még közelében sem járt jelenlegi ismertségének és diadalának. De nem ezért mondtunk nemet. Elfoglaltságaink sokasága és kapacitásunk végessége miatt nem tudtuk vállalni a felkérést – amit a mai napig bánok” – írta a WMN.hu magazinban megjelent cikkében Náray Tamás.

Ellőni a józan ész határán is túlra A Farkas idén is mindent megnyert

Hovatovább már nem lesz hírértéke újabb és újabb győzelmeinek, mert akárhány versenyen indul el, mindenhonnan aranyéremmel tér haza. A lövésekkel elért sikerei mellett tanítványai nagyszerű teljesítményére, telt házas előadásaira, valamint a kitüntetéseire is egyaránt büszke lehet. A világ legjobb harci- és távlövő íjásza, a Farkas, azaz Mónus József felkérésünkre mögöttünk hagyott idényét értékelte.

Játékvezetés: Kassai Viktor vezeti a világ egyik legtüzesebb derbijét

IFFHS: sorozatban negyedszer Neuer a világ legjobb kapusa

A labdarúgás történetével és statisztikáival foglalkozó szervezet (IFFHS) szavazásán az idén is Manuel Neuert választották meg a világ legjobb kapusának. A második helyen Gianluigi Buffon, a harmadikon az Európa-bajnok Rui Patrício végzett.